Випадкове фото
Галерея
205 img_5700 018 037 4
Архів статей

Героїв-визволителів – пам’ятаємо!

Події зими 1944 року із звільнення Звенигородки, що на Черкащині,  стали завершенням оточення багатотисячного угрупування гітлерівських військ в ході Корсунь-Шевченківської операції, яку історики називають другим Сталінградом і якій судилось стати  вирішальним моментом визволення  правобережжя України від нацистської окупації.  Шлях до цього дня був важким і тернистим,  здобутий болем, слізьми, кров»ю і життям  військових та мирного населення. Адже окупація міста тривала 913 днів з 29 липня 1941 року.

На вшанування героїчного подвигу і жертовності народу у місті встановлено монумент і стелу із зображенням зустрічі воїнів 1-го та 2-го Українських фронтів. На правому березі річки Гнилий Тікич, на  пагорбі Слави, споруджено меморіальний пам’ятник полеглим воїнам, які визволяли місто від загарбників, та жителям міста, що загинули в боротьбі за звільнення краю.   З нагоди  пам’ятної дати  керівники районної державної адміністрації та районної ради  Василь Довбуш та Володимир Кучер, міський голова Олександр Саєнко,  очільник районної організації Товариства Червоного Хреста, заступник голови районної організації ветеранів, голова громадської ради при районній державній адміністрації Володимир Слинько, представники громадськості  в скорботі  побували на цих  святих місцях, з пошануванням поклали  квіти та вінки, схилили голови у хвилині мовчання перед світлою пам’яттю тих, хто ціною власного життя та здоров’я зупинив ворожу навалу.

Цього ж дня  Володимир Слинько спільно з керуючим справами міськвиконкому Юрієм Орловим відвідали 92-річного визволителя м. Звенигородка Володимира Антоновича Петренюка. Вони вручили визволителю гостинці, висловили вдячність за мужність і героїзм, побажали здоров’я та щасливих років життя.

Вітання

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Радий вітати Вас на сторінках сайту та висловлюю щиру вдячність за інтерес до діяльності Товариства Червоного Хреста на Черкащині. Ми працюємо заради допомоги т а підтримки кожного, хто опинився у складній життєвій ситуації.
Милосердя та безкорисливість - головні риси, що об’єднують працівників, членів та волонтерів Товариства. Щоденно у містах та районах нашої області червонохресні організації надають допомогу хворим, малозахищеним, самотнім громадянам похилого віку, дітям-сиротам та інвалідам.

Робота у Товаристві – це покликання серця. Кожен може приєднатися до Товариства Червоного Хреста – Товариства Добрих Справ, ставши членом найбільшої милосердної організації у світі!

Для доброти та гуманізму не існує обмежень чи заборон. Тільки наша єдність у бажанні допомагати іншим здатна перемогти людське горе і сльози!

З повагою до Вас,
голова обласної організації
Товариства Червоного Хреста
Іван Гретченко