Випадкове фото
Галерея
OLYMPUS DIGITAL CAMERA 037 4 205
Архів статей

Святкові червонохресні зустрічі до Дня Перемоги

Серед найважливіших пам’ятних дат травня — День Перемоги. Саме напередодні свята районні організації Товариства Червоного Хреста та ветеранів війни і праці спільно з колективом бібліотеки для дорослих організували вогник-пошанування учасників тих тяжких для українського народу подій.

В центрі уваги учасники бойових дій з нацистами Анна Іванівна Лихошва та Анатолій Петрович Ясменко, а також сивочолі ветерани, які пізнали гіркоту втрат на фронті рідних, пережили нелегкі часи відбудови народного господарства, віддали кращі роки свого молодого життя захисту Вітчизни, втратили здоров’я при ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС.

Військові, і чоловіки, і жінки, перенесли на своїх плечах бойові дії, відчули гіркоту втрати побратимів, дивилися в вічі смерті. А як передати біль матері, вдови, нареченої чи дружини ? — перша пісня на зустрічі в переддень Дня пам’яті та примирення, Дня матері та Дня сім’ї прозвучала саме для них і про них!

Хвилина мовчання — кожен із присутніх згадав своїх покійних рідних солдат, вдів, матерів, батьків… Сльози на очах від печалі, розповіді, пісні військового часу, пори молодості, кохання і надії на краще завтра. Шкода, але знову в Україні війна, знову печалі, смерті молодих людей. Тож звучали також авторські вірші-роздуми про сьогодення.

На відзначення столітнього ювілею Товариства Червоного Хреста та Міжнародного Дня Червоного Хреста і Червоного Півмісяця червонохрестівці району взяли участь у початку низки святкових заходів у Звенигородській загальноосвітні школі № 5 (директор Тетяна Пакош, голова первинної організації Червоного Хреста Інна Слинько). Наголошено на ролі підготовлених організацією медичних сестричок у перемозі над фашизмом, підтримці солдатських вдів та дітей-сиріт, сьогоднішню участь національного та світового червонохресного руху в наданні допомоги потерпілим від збройного конфлікту на сході України. Всі бажаючі змогли ознайомитися з навичками надання першої допомоги потерпілим.

В урочищі Діброва в День пам’яті та примирення за участю керівників району, ветеранів, представників єврейської громади району, Товариства Червоного Хреста відбувся мітинг-реквієм. Адже тут у чотирьох братських могилах покояться жертви масових рострілів: в’язні гетто, діти, партизани, войськвополонені, підпільники — близько 2500 жертв нацизму. 17 липня 1942 року окупанти вивели їх до урочища й розстріляли… Сьогодні тяжкі спогади, страшні цифри людських втрат, хвилина мовчання, квіти до кам’яних плит меморіалу…

 

Проходять роки, меншає серед нас свідків тієї страшної війни… Хвороби та прожиті роки не дають можливості більшості шанованих ветеранів покинути стіни домівки. Тож навідалися в їх оселі з вітання та гостинчиками червонохресні волонтери разом із представниками ветеранської організації та влади. Знову спогади, сльози радості та печалі, побажання творчого активного довголіття в кругу рідних та знайомих.

Присутні на зустрічах поріднилися, наміром нових зустрічей та спілкувань. А ще побажання вічної пам’яті померлим тієї страшної війни, миру, взаєморозуміння та поваги.

 

 

Володимир Слинько,

голова Звенигородської районної організації

Товариства Червоного Хреста

 

Вітання

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Радий вітати Вас на сторінках сайту та висловлюю щиру вдячність за інтерес до діяльності Товариства Червоного Хреста на Черкащині. Ми працюємо заради допомоги т а підтримки кожного, хто опинився у складній життєвій ситуації.
Милосердя та безкорисливість - головні риси, що об’єднують працівників, членів та волонтерів Товариства. Щоденно у містах та районах нашої області червонохресні організації надають допомогу хворим, малозахищеним, самотнім громадянам похилого віку, дітям-сиротам та інвалідам.

Робота у Товаристві – це покликання серця. Кожен може приєднатися до Товариства Червоного Хреста – Товариства Добрих Справ, ставши членом найбільшої милосердної організації у світі!

Для доброти та гуманізму не існує обмежень чи заборон. Тільки наша єдність у бажанні допомагати іншим здатна перемогти людське горе і сльози!

З повагою до Вас,
голова обласної організації
Товариства Червоного Хреста
Іван Гретченко