Випадкове фото
Галерея
OLYMPUS DIGITAL CAMERA img_5700 OLYMPUS DIGITAL CAMERA 037
Архів статей

Історія червонохресного руху на Черкащині

Товариство Червоного Хреста на теренах нашої країни з’явилося у квітні 1918 року, коли ще гриміли бої громадянської війни, а держава була у нестабільному становищі. У ті буремні роки Червоний Хрест взяв на свої плечі важкий тягар – сприяти налагодженню нормального життя в країні, ослабленій воєнною руйнацією. Червонохрестівці допомагали боротися з епідеміями, дитячою безпритульністю, заснували розгорнуту мережу медико-профілактичних та санітарно-гігієнічних закладів.
Варто зазначити, що витоки гуманізму, милосердя, співчуття людським стражданням сягають сивих часів козаччини. Так, з історії відомо про існування на Черкащині Межиріцького козацького шпиталю, козацького монастирю під Каневом, де воїни могли отримати медичну допомогу, а також залишитися доживати свій вік. До наших днів збереглася легенда про подвиг козачки у Холодному Яру, яка вилікувала трьох поранених бойових побратимів. Згодом на їхню честь було викопано три криниці у с. Суботів Чигиринського району.
Неможливо не згадати про велику гуманітарну допомогу фірми „Яхненко – Симиренко”, яка у 1830 році врятувала від голодної смерті понад 10 тисяч селян Смілянщини, за що 10 квітня 1830 року імператорським указом недавньому кріпакові Федору Степановичу Симиренку та його родині було присвоєно звання спадкових почесних громадян Росії. У роки Кримської війни (1854-1855рр.) ця родина передала значні кошти на облаштування шпиталів для захисників міста Севастополь. Крім того, родина Симиренків внесла неабиякий
вклад і в розвиток українського Червоного Хреста після громадянської війни. Зокрема, Марія Демидівна Симиренко працювала в канцелярії Українського Товариства Червоного Хреста у місті Харків. На той час, це була єдина установа на теренах колишньої імперії, яку визнавали міжнародні організації, і довкола якої гуртувалися українська інтелігенція та всі гуманітарні товариства.
А той період нашої історії був часом розрух, тифу та жахливого голоду…
23 січня 1954 рішенням №13 виконавчого комітету Черкаської обласної ради депутатів трудящих було утворено Черкаський обласний організаційний комітет добровільного Товариства Червоного Хреста. 10 грудня 1991 року відбувся позачерговий з’їзд Червоного Хреста
України, згідно з рішенням якого Національне Товариство вийшло зі складу спілки Товариств Червоного Хреста і Черівоного Півмісяця СРСР.
22 жовтня 1992 року видано Указ Президента України «Про Товариство Червоного Хреста України».
25 жовтня 1993 року Товариство Червоного Хреста України обрано до складу товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
25 листопада 1997 року Український Червоний Хрест обрано до складу Правління — вищого органу товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.
28 листопада 2002 року прийнято Закон України «Про Товариство Червоного Хреста України» Сьогодні Черкаська обласна організація Товариства Червоного Хреста це:
— 24 районних та міських організацій;
— 204 працівника патронажної служби;
— 1664 голів первинних осередків;
— близько 10846 осіб волонтерів.
Функціонують:
— амбулаторія Червоного Хреста в с. Суботів Чигиринського району;
— медико-соціальний центр;
— 48 кімнат медико-соціальної допомоги;
— 25 банків одягу;
— 25 пунктів прокату медичного інвентаря для догляду за хворими;
— 100 палат під опікою Червоного Хреста ;
— 54 пункти з надання першої медичної допомоги в сільській місцевості.

Вітання

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Радий вітати Вас на сторінках сайту та висловлюю щиру вдячність за інтерес до діяльності Товариства Червоного Хреста на Черкащині. Ми працюємо заради допомоги т а підтримки кожного, хто опинився у складній життєвій ситуації.
Милосердя та безкорисливість - головні риси, що об’єднують працівників, членів та волонтерів Товариства. Щоденно у містах та районах нашої області червонохресні організації надають допомогу хворим, малозахищеним, самотнім громадянам похилого віку, дітям-сиротам та інвалідам.

Робота у Товаристві – це покликання серця. Кожен може приєднатися до Товариства Червоного Хреста – Товариства Добрих Справ, ставши членом найбільшої милосердної організації у світі!

Для доброти та гуманізму не існує обмежень чи заборон. Тільки наша єдність у бажанні допомагати іншим здатна перемогти людське горе і сльози!

З повагою до Вас,
голова обласної організації
Товариства Червоного Хреста
Іван Гретченко