Випадкове фото
Галерея
4 img_5700 OLYMPUS DIGITAL CAMERA 205 037
Архів статей

Медико-соціальна допомога

Товариство  Червоного Хреста України — єдине з національних товариств країн колишнього Радянського Союзу, яке  зберегло патронажну службу і виконує потужну програму медико-соціальної підтримки незахищених верств населення.

Удосконалення та розширення мережі патронажної служби, збільшення та поліпшення якості медико-соціальних послуг є значним внеском у державну програму подолання бідності.

Заснована в 1961 році патронажна служба милосердя Товариства Червоного Хреста України, яка на сьогодні налічує 3 200 посад, має за мету надання медичної допомоги, догляду, соціально-побутового обслуговування одиноких престарілих та непрацездатних громадян, інвалідів, ветеранів війни та праці, а також проведення освітніх  та профілактичних програм серед населення.

Крім надання медичної допомоги за призначенням лікарів, патронажні сестри здійснюють індивідуальний догляд за хворими, вирішують багато питань, пов”язаних з  наданням побутових послуг, організацією консультацій лікарів, влаштуванням пацієнтів до будинків-інтернатів тощо.

Цього року, патронажній службі милосердя Червоного Хреста України виповнюється 50 років.

Організовуючи медико-соціальне обслуговування, організаціями Товариства в першу чергу приділялася увага одиноким громадянам похилого віку та  інвалідам, які частково або повністю втратили здатність до пересування та самообслуговування.

Щорічно на дому допомогу отримують понад 340 тис. підопічних.

В системі патронажної служби працюють 100 медико-соціальних центрів та 359 кімнат.

У співпраці з органами охорони здоров’я  в медико-соціальних центрах організовуються прийоми пацієнтів лікарями – геріатрами, терапевтами, іншими фахівцями, щорічно проводилося близько 100 тис. консультацій.

Загальна кількість послуг, що надаються патронажною службою на дому та в медико-соціальних центрах і кімнатах становить 16 млн.

Продовжується  робота 4 лікарень, 3 хоспісів та 3 відділень Червоного Хреста. В областях працюють 15 денних стаціонарів та 294 палати, працює також мережа  пунктів прокату речей догляду за хворими та банків одягу, яка постійно збільшується.

В сільській місцевості, де відсутні заклади охорони здоров’я створені пункти першої допомоги Червоного Хреста. Кількість пунктів першої допомоги, мережа яких почала формуватися ще в 2002 році зросла з 42 до 838 в 2010 році, щорічно в них отримують допомогу більше 170 тис. осіб.

Організації Товариства проводять благочинні акції  по збору продуктів харчування, одягу, предметів гігієни, інших товарів від населення, підприємств, комерційних структур в Україні та від національних Товариств Червоного Хреста зарубіжних країн. Підопічним надається допомога як натуральна, так і коштами. За 5 років обсяги наданої допомоги зросли майже вдвічі і склали в 2010 році 43,5 млн. грн.. Щорічно матеріальну підтримку одержують більше 1,1 млн. підопічних.

Вітання

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Радий вітати Вас на сторінках сайту та висловлюю щиру вдячність за інтерес до діяльності Товариства Червоного Хреста на Черкащині. Ми працюємо заради допомоги т а підтримки кожного, хто опинився у складній життєвій ситуації.
Милосердя та безкорисливість - головні риси, що об’єднують працівників, членів та волонтерів Товариства. Щоденно у містах та районах нашої області червонохресні організації надають допомогу хворим, малозахищеним, самотнім громадянам похилого віку, дітям-сиротам та інвалідам.

Робота у Товаристві – це покликання серця. Кожен може приєднатися до Товариства Червоного Хреста – Товариства Добрих Справ, ставши членом найбільшої милосердної організації у світі!

Для доброти та гуманізму не існує обмежень чи заборон. Тільки наша єдність у бажанні допомагати іншим здатна перемогти людське горе і сльози!

З повагою до Вас,
голова обласної організації
Товариства Червоного Хреста
Іван Гретченко