Випадкове фото
Галерея
OLYMPUS DIGITAL CAMERA 4 img_5700 205
Архів статей

Донорство

З давніх-давен наші пращури вважали кров чудодійною рідиною, застосовуючи її заради збереження життя, омолодження та відновлення втраченої сили.

Сьогодні вже ніхто не ставить під сумнів її цілющі можливості. Тисячі хворих в усьому світі вдалося врятувати саме за допомогою крові здорових людей. Людина, яка добровільно ділиться своєю кров’ю, називається донором. У перекладі з латинської мови «donore» означає «дарувати». А кожна подарована крапля крові може стати рятівною силою для недужої людини.

Як вияв вдячності мільйонам людей, які рятують життя і зберігають здоров’я інших, здаючи свою кров, щороку 14 червня  у світі відзначається Всесвітній день донора. Це свято засноване під егідою ООН в травні 2005 року на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я ООН в Женеві. Саме цього дня в 1868 році австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини.

Ініціювали проведення цього свята чотири міжнародні організації, які займаються пропагандою добровільного донорства: Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародна федерація Червоного Хреста, Федерація організацій донорів крові й Товариство з переливання крові.

Важливість заснування Всесвітнього дня донора перегукується з безсумнівною важливістю самого донорства. Щомиті у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні. Часом, саме ця процедура стає вирішальною у боротьбі лікарів за життя пацієнта. І хоча потреба в цій «живильній рідині» є загальною, сьогодні, на жаль, вистачає її далеко не усім. Кількість донорів, які жертвують свою кров, набагато менша від реальної потреби.

Саме тому обласна організація Товариства бере активну участь у пропагуванні донорського руху на Черкащині. Щорічно працівники Червоного Хреста проводять заходи щодо вшанування почесних донорів області, залучаючи волонтерів та активістів-червонохрестівців. Саме участь різних поколінь стає об’єднуючою ланкою у благородній справі донорства. Адже віддаючи кожну краплину своєї крові, донори дарують іншим людям шанс на життя. Такі приклади милосердя та безкорисливості надихають молоде покоління зцілювати та рятувати людей, чиє життя знаходиться на волосинці від смерті.

Обласна організація Товариства Червоного Хреста закликає усіх приєднуватися до руху донорства. Регулярна здача крові може врятувати життя не тільки близьким і рідним, а й незнайомій хворій дитині чи пенсіонеру. Тому кожен донор, який добровільно здає кров, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людського життя.

Вітання

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Радий вітати Вас на сторінках сайту та висловлюю щиру вдячність за інтерес до діяльності Товариства Червоного Хреста на Черкащині. Ми працюємо заради допомоги т а підтримки кожного, хто опинився у складній життєвій ситуації.
Милосердя та безкорисливість - головні риси, що об’єднують працівників, членів та волонтерів Товариства. Щоденно у містах та районах нашої області червонохресні організації надають допомогу хворим, малозахищеним, самотнім громадянам похилого віку, дітям-сиротам та інвалідам.

Робота у Товаристві – це покликання серця. Кожен може приєднатися до Товариства Червоного Хреста – Товариства Добрих Справ, ставши членом найбільшої милосердної організації у світі!

Для доброти та гуманізму не існує обмежень чи заборон. Тільки наша єдність у бажанні допомагати іншим здатна перемогти людське горе і сльози!

З повагою до Вас,
голова обласної організації
Товариства Червоного Хреста
Іван Гретченко