Випадкове фото
Галерея
205 img_5700 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Архів статей

Попередження захворюваності на туберкульоз

Протягом багатьох років організації ТЧХ на Черкащині здійснюють активну діяльність щодо боротьби із цим небезпечним захворюванням. Сьогодні туберкульоз перестав бути хворобою виключно  маргінальних представників нашого суспільства (безпритульних, наркоманів, ув’язнених, ВІЛ-інфікованих осіб тощо). Тож під загрозою перебуває кожен.

В Україні епідемія туберкульозу зареєстрована з 1995 року. І вона невпинно прогресує, стає загрозливою медико-соціальною проблемою, вийшовши за рамки медичної проблеми на рівень державний. Нині туберкульоз в Україні є найпоширенішою інфекційною хворобою, займаючи перше місце в структурі смертності людей від інфекційної патології.

Найбільша небезпека туберкульозу криється у шляху передачі цього захворювання – повітряно-крапельному. Також, першочерговою проблемою є невчасне виявлення захворювання, що, в свою чергу, робить лікування неефективним, призводячи до мутації туберкульозної палички та виробленню у неї стійкості майже до всіх протитуберкульозних препаратів.

Саме тому організації ТЧХ області поряд із державними медичними установами та іншими громадськими організаціями і благодійними фондами ведуть постійну боротьбу із поширенням туберкульозу. Варто зазначити, що Червоний Хрест бере участь як у реалізації обласних протитуберкульозних програм, так і поза ними, протягуючи медицині руку допомоги. Адже в структурі організації перебуває медико-соціальний центр, 100 палат під опікою Товариства Червоного Хреста, 204 патронажні медичні сестри, 48 кімнат медико-соціальної допомоги, 54 пункти Червоного Хреста, 25 пунктів прокату та банків одягу. Все це дає Товариству можливості надавати регулярну допомогу особам, хворим на туберкульоз, та із віражем туберкулінової проби. А з 2013 року організації ТЧХ Черкащини приєднаються до програми „Зупинимо туберкульоз в Україні” за фінансової підтримки Глобального Фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Це дасть можливість здійснювати лікування під безпосереднім контролем патронажних медичних сестер Товариства, створення реєстру хворих, забезпечення своєчасної діагностики та лікування найуразливіших груп населення. Хворі, в свою чергу, зможуть відчути психологічну підтримку суспільства, а значить – мати більше сил для одужання.

Варто зазначити, що вже більше 20 років на базі обласного дитячого протитуберкульозного санаторію «Руська Поляна» діє центр Червоного Хреста, завдяки чому щорічно більше 1,5 тис. дітей з первинною інфікованістю на туберкульоз та груп ризику оздоровлюються. Крім того, за сприяння міськрайонних організацій Товариства санаторію постійно надається матеріальна підтримка продуктами харчування, медичним та побутовим обладнанням, будівельними матеріалами. Організовуються санітарно — освітні та виховні заходи. Під опікою Товариства знаходиться і дитяче відділення обласного протитуберкульозного диспансеру, якому також надається постійна гуманітарна допомога.

Не останнє місце в діяльності Товариства займає й робота з безхатченками, які не мають постійного місця проживання, а також особами, які перебувають у місцях позбавлення волі, де відсоток захворюваності на туберкульоз значно вищий.

Організаціями ТЧХ області здійснюється постійна широкомасштабна просвітницька кампанія серед населення. Її мета – попередити громадськість про небезпеку поширення епідемії, згуртувати мешканців області для спільної боротьби з туберкульозом. При цьому йдеться не лише про збір пожертв для малозабезпечених, але й про формування громадської думки, спрямованої на запровадження активної профілактики соціально-небезпечних хвороб, утвердження здорового способу життя. Суть такої діяльності полягає у комплексному підході до реалізації гуманітарних програм Товариства, активну участь у них волонтерів та активістів Червоного Хреста, залучення населення до медичного обстеження на туберкульоз та захист прав і гідності людей з метою недопущення будь-якої дискримінації чи приниження хворих.

Вітання

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Радий вітати Вас на сторінках сайту та висловлюю щиру вдячність за інтерес до діяльності Товариства Червоного Хреста на Черкащині. Ми працюємо заради допомоги т а підтримки кожного, хто опинився у складній життєвій ситуації.
Милосердя та безкорисливість - головні риси, що об’єднують працівників, членів та волонтерів Товариства. Щоденно у містах та районах нашої області червонохресні організації надають допомогу хворим, малозахищеним, самотнім громадянам похилого віку, дітям-сиротам та інвалідам.

Робота у Товаристві – це покликання серця. Кожен може приєднатися до Товариства Червоного Хреста – Товариства Добрих Справ, ставши членом найбільшої милосердної організації у світі!

Для доброти та гуманізму не існує обмежень чи заборон. Тільки наша єдність у бажанні допомагати іншим здатна перемогти людське горе і сльози!

З повагою до Вас,
голова обласної організації
Товариства Червоного Хреста
Іван Гретченко