Випадкове фото
Галерея
img_5700 205 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Архів статей

Служба розшуку

Вірний ідеалам милосердя та гуманізму, Червоний Хрест покликаний нести турботу тим, хто її потребує. І в першу чергу – це члени родин, які не знають про долю своїх рідних, загублених в лихоліттях війн та різноманітних надзвичайних ситуаціях.

Возз’єднання сімей – головна мета Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України. Майже 6 мільйонів наших співвітчизників не повернулися до рідної домівки після Другої світової війни – полягли на полі бою, загинули в концтаборах та гетто, зникли без вісти під час бойових дій. Мільйони були депортовані до Німеччини, багато з них з різних причин залишилися на чужині, а доля тисяч невідома й досі. Ось чому і сьогодні у багатьох родинах ще жевріє надія знайти своїх рідних – братів, сестер, батьків, дідусів за допомогою Червоного Хреста. До сих пір понад 70% звернень до Служби розшуку стосується наслідків Другої світової війни.

Міжнародна спільнота Червоного Хреста та Червоного Півмісяця є найбільшою в світі мережею гуманітарних організацій, яка включає Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію та 187 національних Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, а також майже 100 мільйонів добровольців. Головна перевага Міжнародного руху полягає в тому, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста та служби розшуку національних товариств Червоного Хреста або Червоного Півмісяця в світі, працюючи разом, складають Міжнародну мережу з відновлення родинних зв’язків.

Вона є унікальною, тому що в усіх країнах використовуються одні й ті ж принципи та методи роботи. А скоординована в глобальних масштабах нейтральна, незалежна допомога щодо відновлення родинних зв’язків надається як жертвам збройних конфліктів чи надзвичайних ситуацій, так і мігрантам, і біженцям та шукачам притулку незалежно від їх правового статусу.

Реальною ознакою запровадження в Україні міжнародного гуманітарного права стало створення у 1992 році єдиної в країні червонохресної служби розшуку, яка у в рамках Міжнародної мережі безкоштовно здійснює:

1)       практичні заходи щодо розшуку та з’ясування долі членів роз’єднаних родин, коли зв ‘язок втрачено внаслідок збройних конфліктів, стихійного лиха, сучасної міграції чи інших надзвичайних ситуацій в світі а також: возз’єднання родин;

2)       розшук документів часів Другої світової війни;

3)       розшук та з ‘ясування стану військових поховань;

4)       забезпечення сімейного листування шляхом обміну Посланнями Червоного Хреста, коли звичайні канали зв ‘язку не працюють;

5)       відновлення родинних та консульських зв’язків для мігрантів, біженців та шукачів притулку в Україні.

Досягти найбільш ефективного результату в сфері надання розшукової допомоги можна лише за умови постійної та тісної взаємодії як на міжнародному, так і на національному рівнях: це співпраця з державними та міжнародними структурами, неурядовими та громадськими організаціями, приватними особами.

На рахунку Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України багато перемог – возз’єднаних родин та знайдених друзів! Жодне звернення не залишається без уваги та відповідного реагування. Товариство допомагає віднайти близьких людей та позбутися душевного неспокою від невідомості й тривоги.

Вітання

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Радий вітати Вас на сторінках сайту та висловлюю щиру вдячність за інтерес до діяльності Товариства Червоного Хреста на Черкащині. Ми працюємо заради допомоги т а підтримки кожного, хто опинився у складній життєвій ситуації.
Милосердя та безкорисливість - головні риси, що об’єднують працівників, членів та волонтерів Товариства. Щоденно у містах та районах нашої області червонохресні організації надають допомогу хворим, малозахищеним, самотнім громадянам похилого віку, дітям-сиротам та інвалідам.

Робота у Товаристві – це покликання серця. Кожен може приєднатися до Товариства Червоного Хреста – Товариства Добрих Справ, ставши членом найбільшої милосердної організації у світі!

Для доброти та гуманізму не існує обмежень чи заборон. Тільки наша єдність у бажанні допомагати іншим здатна перемогти людське горе і сльози!

З повагою до Вас,
голова обласної організації
Товариства Червоного Хреста
Іван Гретченко