Випадкове фото
Галерея
img_5700 205 037 OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Архів статей

Протидія торгівлі людьми

Сьогодні поняття «торгівля людьми»стало відомим в усьому світі. Користуючись складною економічною ситуацією та правовою недосконалістю в країнах із низьким рівнем життя, нечисті на руку ділки організовують кримінальний бізнес, що полягає у запрошенні громадян на роботу за кордон. Проте замість обіцяних грошей та гідних умов праці ошукані люди піддаються жорстокій експлуатації, працюючи майже задармата створюючи багатотисячні статки для організаторів цього страшного бізнесу.

Експорт «живого товару» здійснюється найчастіше до Туреччини, Італії, Іспанії, Німеччини, Балканських країн, Угорщини, Чехії, Греції, Росії, Арабських Еміратів, Ізраїлю, Сполучених Штатів, до Скандинавії і інших країн. Чоловіків експлуатують як будівельників, шахтарів, жінок – як домогосподарок, швачок, посудомийок. Але окрім звичайної експлуатації, такі людипіддаються ще й експлуатації у галузі сексуального бізнесу.

За оцінками міжнародних організацій, щорічно в світі від 700 тисяч до 4 млн. людей купуються, продаються або утримуються в неволі. З цієї цифри третина — жінки і підлітки, яких використовують як секс-рабів. І якщо у 60-70-ті роки «живий товар» надходив як правило з Таїланду, Філіппін, Колумбії, у 80-х — з Польщі, Чехії, Румунії і Албанії, то, починаючи з 90-х, у західних борделях стали в основному «працювати» жінки з республік колишнього СРСР.

Одним з найважливіших чинників, що ускладнює ситуацію з виявлення постраждалих від торгівлі людьмита наданні їм медичної та психологічної допомоги є й той факт, що вони знаходяться у країні, як правило, нелегально. Офіційні документи, за якими люди приїхали, відібрали або вони втратили термін чинності. Тож заробітчанам повідомляють, що вони знаходяться нелегально у країні і це може спричинити багато негативних наслідків. А такі люди самі зацікавлені в тому, щоб не мати контактів з представниками влади. Тож здійснити який-небудь правовий захист потерпілих стає проблематично. Недивно, що знаходячись у наляканому стані, переживши шантаж і погрози, жертви навіть за умови повернення на батьківщину дуже рідко наважуються звернутися до органів правосуддя з метою покарати своїх кривдників і свідчити проти них в судах. Крім того, іноді незнання іноземної мови стає перешкодою для співпраці жертви і представників влади за кордоном.

Об’єктом такого злочину може стати бути будь-яка особа, незалежно від статі і віку. Метою торгівлі людьми, зазвичай, є насильницький шлюб, примусова праця, використання у домашньому господарстві і промисловості або сільськогосподарських секторах, народження дитини примусово або на замовлення, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництві, в промисловості, сільському господарстві,дітей– в жебрацтві, осіб будь-якоїстаті і віку– для вилучення і трансплантаціїорганів.

З огляду на масштаби даної загрози та необхідності безкомпромісної боротьби з нею, обласна організація ТЧХ бере активну участь у протидії цьому негативному явищу. У навчальних закладах усіх рівнів працівники Товариства постійно проводять просвітницькі заходи, спрямовані на поширення знань про існування цієї страшної проблеми.

Різноманітні тренінги, семінари, анкетування, показ відеофільмів на відповідну тематику та поширення інформаційних матеріалів – увесь цей арсенал заходів спрямований на підвищення рівня поінформованості молодого покоління, виховання в юнаків та дівчат почуття власної гідності та відповідальності при виборі майбутньої роботи. Та головне червонохрестівці доносять інформацію, куди потрібно звертатися за допомогою у разі потрапляння в трудове рабство. Адже людина здатна протистояти проблемі тільки тоді, коли знає як із нею необхідно боротися.

 

Вітання

ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!

Радий вітати Вас на сторінках сайту та висловлюю щиру вдячність за інтерес до діяльності Товариства Червоного Хреста на Черкащині. Ми працюємо заради допомоги т а підтримки кожного, хто опинився у складній життєвій ситуації.
Милосердя та безкорисливість - головні риси, що об’єднують працівників, членів та волонтерів Товариства. Щоденно у містах та районах нашої області червонохресні організації надають допомогу хворим, малозахищеним, самотнім громадянам похилого віку, дітям-сиротам та інвалідам.

Робота у Товаристві – це покликання серця. Кожен може приєднатися до Товариства Червоного Хреста – Товариства Добрих Справ, ставши членом найбільшої милосердної організації у світі!

Для доброти та гуманізму не існує обмежень чи заборон. Тільки наша єдність у бажанні допомагати іншим здатна перемогти людське горе і сльози!

З повагою до Вас,
голова обласної організації
Товариства Червоного Хреста
Іван Гретченко